Manager

Podjetje Javna razsvetljava kupuje kitajski sklad

Izpostavljamo

FINANCE
Manager
Pogled v 2024 - gospodarske napovedi na enem mestu
Manager
ManagerRedakcija Finance Managerja Pogled v 2024 - gospodarske napovedi na enem mestu
FINANCE
Manager
TOP 101 na enem mestu
Manager
ManagerBojana Humar TOP 101 na enem mestu

Kdo je prvi med največjimi in najboljšimi, kdo je presenečenje med novinci, kdo je z devetimi zaposlenimi ustvaril 80 milijonov dobička, kdo bo letos vlagal in zaposloval, kdo je skopal največjo luknjo …

22.12.2016 22:30
Čas branja: 1 min
Podjetje Javna razsvetljava kupuje kitajski sklad
Podjetje JRL vzdržuje cestno razsvetljavo v več slovenskih mestih, v zadnjem času pa se ukvarja tudi z gradbeništvom.

Družbo Javna razsvetljava (JRL) bo kupil kitajski sklad China-CEE Fund. Gre za sklad, ki vlaga v srednji in vzhodni Evropi, doslej predvsem na Poljskem, njegov največji investitor pa je kitajska izvozna banka China Exim Bank. V družbi tega še ne želijo komentirati, so nam pa informacijo potrdili v eni od občin, kjer JRL skrbi za osvetljevanje cest in ulic. Iz družbe so namreč koncesionarje o prodaji družbe že obvestili.

Družba JRL vzdržuje javno razsvetljavo na republiških cestah na območju Ljubljane, Kopra in Nove Gorice, med drugimi občinami v Ljubljani, Kopru, Velenju, Ilirski Bistrici, Grosuplju in Trbovljah, tudi v hrvaškem Novigradu. Vzdržuje tudi cestno signalizacijo in izvaja elektrifikacije. V zadnjem času se je vrgla tudi v gradbeništvo. Med drugim gradi stanovanjsko sosesko s 85 stanovanjskimi enotami Brdo 2, v katero investira republiški stanovanjski sklad, in podvoz na Viču. Sodelovali pa so tudi pri lanski prenovi letalnice v Planici, ko je propadla gradbena družba Tehnik iz Škofje Loke - in dokončali objekt.

Podjetje je zadnja leta prava gazela, v štirih letih je podvojilo prihodke, tako da so ti lani znašali več kot 24 milijonov evrov, imeli so skoraj 1,5 milijona evrov dobička.

Ne glede na ime je Javna razsvetljava družba v povsem zasebni lasti. Do letošnjega novembra je bila v lasti Tadeja in Mateja Počivalška ter Gorana Bojoviča, ki so lastništvo nato prenesli na ciprsko družbo Gaddoel Holdings. Za Dnevnik so dejali, da je prenos lastništva na Ciper zahteval novi strateški vlagatelj.

Napišite svoj komentar

Da boste lahko napisali komentar, se morate prijaviti.
OGLAS
FINANCE
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu?

Sončne elektrarne nudijo podjetjem cenovno ugodno, trajnostno in zanesljivo oskrbo z energijo, kar pomembno zmanjšuje stroške, še...

Slovenija
Top službe v medicini in farmaciji
FINANCE
Topjob
Top službe - ECB išče direktorja direktorata; službe tudi v Pipistrelu, SID banki, WHO, Scanii, Darsu in še 15 podjetjih
FINANCE
Nova revija Finance: panoge prihodnosti
PRO
Finance
NOVA REVIJA FINANCE
Finance PRO Nova revija Finance: panoge prihodnosti (PRO)

Vabljeni v zakulisje šestih prepletenih panog prihodnosti

FINANCE
Manager
Kaj morate vedeti o kitajski svilni poti in kje je na njej Slovenija
Manager
ManagerNataša Koražija Kaj morate vedeti o kitajski svilni poti in kje je na njej Slovenija 4

Te dni so Kitajci opravili še en strateški nakup v Evropi, Cosco bo širil terminal v belgijskem pristanišču. V Sloveniji je Kitajce (neuspešno) zanimala Luka Koper, zdaj naj bi načrtovali širitev mariborskega letališča za 660 milijonov evrov, vendar so nastale podobne težave kot pri progi Beograd–Budimpešta: EU zahteva spoštovanje pravil javnega naročanja.

FINANCE
Slovenija
Kaj imajo Kitajci slovenskega?
Slovenija
SlovenijaSimona Toplak Kaj imajo Kitajci slovenskega?
FINANCE
Tako se dela posel v kmetijstvu
PRO
Finance
Podjetno kmetijstvo 2024
Uredništvo Agrobiznisa Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)

V posebni reviji (Podjetno kmetijstvo) predstavljamo uspešne zgodbe s podeželja. Učijo nas, da je možno tudi v zahtevnih časih ustvarjati dodano vrednost. Brezplačno si jo lahko prenesete prek obrazca spodaj.