Manager

Kripto start-up Cofound.it zapira svoja vrata

Izpostavljamo

FINANCE
Manager
Pogled v 2024 - gospodarske napovedi na enem mestu
Manager
ManagerRedakcija Finance Managerja Pogled v 2024 - gospodarske napovedi na enem mestu
FINANCE
Manager
TOP 101 na enem mestu
Manager
ManagerBojana Humar TOP 101 na enem mestu

Kdo je prvi med največjimi in najboljšimi, kdo je presenečenje med novinci, kdo je z devetimi zaposlenimi ustvaril 80 milijonov dobička, kdo bo letos vlagal in zaposloval, kdo je skopal največjo luknjo …

Avtor
avtor
20.09.2018 21:00
Čas branja: 1 min
Kripto start-up Cofound.it zapira svoja vrata
14 milijonov dolarjev bo Cofound.it razdelil med imetnike kriptovalute ether.

Cofound.it, slovenski kripto start-up, ki je razvil platformo za zbiranje sredstev z izdajo kriptožetonov (angleško initial coin offering oziroma ICO), zapira svoja vrata. Novico je soustanovitelj Daniel Zakrisson objavil na blogu podjetja.

Cofound.it je bil drugi veliki slovenski ICO (za Iconomijem). Leta 2017 so zbrali za okoli 15 milijonov dolarjev sredstev v kriptovaluti ether. Sredstva, ki jih ima podjetje, bodo razdelili med imetnike kriptožetonov, ki so jih izdali in nosijo oznako CFI. Cena žetona je po objavi vesti poskočila za 22 odstotkov, na 2,7 dolarskega centa, kar je sicer še vedno 94 odstotkov manj od zgodovinskega vrha žetona.

»Jedro poslovne ideje Cofound.it je bilo, kako zgraditi alternativo tveganemu kapitalu, ki bi temeljila na skupinskem financiranju, demokratizaciji, transparentnosti in visoki kakovosti. Vendar se je širši ekosistem razvil in spremenil v nekaj povsem nasprotnega,« je odločitev pojasnil Zakrisson. Zapis na blogu je presenetil tudi zaposlene, ki so sicer slutili, da se nekaj dogaja, a niso pričakovali zaprtja podjetja.

Lani je imel Cofound.it 4,5 milijona dolarjev prihodkov in 2,5 milijona dolarjev čistega dobička.

Letos je sicer svoja vrata zaprl tudi kriptoprojekt Xaurum Gamma. Ekipa Xauruma je zbirala sredstva za gradnjo luksuznega letovišča na hrvaškem otoku Krk, a se je pri projektu zapletlo. Xaurum zdaj prodaja nepremičnine, da bi kupcem svojih žetonov vrnil sredstva.

Napišite svoj komentar

Da boste lahko napisali komentar, se morate prijaviti.
Več o temi
Kliknite [+] poleg oznake in se prijavite na obveščanje. S klikom na ime posamezne oznake preverite seznam člankov.
OGLAS
FINANCE
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu?

Sončne elektrarne nudijo podjetjem cenovno ugodno, trajnostno in zanesljivo oskrbo z energijo, kar pomembno zmanjšuje stroške, še...

FINANCE
Manager
Kings of Leon z NFT v prihodnost glasbene industrije. A kaj hudiča so NFT?
Manager
ManagerWill Pritchard / The Independent / The Interview People Kings of Leon z NFT v prihodnost glasbene industrije. A kaj hudiča so NFT? 1

Nashvillska rokerska skupina se je svoj novi album odločila prodajati z digitalnim žetonom ... Toda, kaj je v tem tako revolucionarnega? No, kar precej.

FINANCE
Kdaj bo obdavčen kripto?
Finance
Rok Pikon Kdaj bo obdavčen kripto? 5

Štiri leta po začetku kriptoevforije se še vedno pretvarjamo, da je prodaja bitcoina enako kot prodaja rabljenega bicikla

FINANCE
Manager
Kdo si bo v letu 2021 upal na borzo
Manager
ManagerDomen Pavlič Kdo si bo v letu 2021 upal na borzo 1

Lani rekordov niso dosegali le borzni indeksi, temveč tudi prve javne ponudbe delnic; kaj pa lahko vlagatelji pričakujejo letos? Kdo namerava na borzo?

FINANCE
Koronakriza je razburkala kriptotrg. Kaj preverjajo na Fursu?
Finance
Tanja Smrekar Koronakriza je razburkala kriptotrg. Kaj preverjajo na Fursu? 5

Katere so najpogostejše kršitve in dileme pri obdavčenju kriptoposlov

Moje finance
Zaslužek
Tri leta po vzponu in zlomu ICO: slovenski kriptožeton v letu dni pridobil 1.300 odstotkov
Moje finance
ZaslužekBlažej Kupec Tri leta po vzponu in zlomu ICO: slovenski kriptožeton v letu dni pridobil 1.300 odstotkov

V času rekordov bitcoina (8. januarja je dosegel vrednost 41.981 dolarjev, kar je dvokratnik rekorda v letu 2017) smo se vprašali, kako gre danes slovenskim kriptostartupom, priljubljenim pred tremi leti. Ugotovili smo, da so številni kmalu po tem, ko so zbrali sredstva, zaprli vrata, drugi životarijo. Rešitve, ki – kot obljubljeno – temeljijo tehnologiji bločnih verig, pa ponuja le peščica. Eden izmed njih je s 1.300-odstotno rastjo vrednosti žetona v letu dni še posebno navdušil kriptovlagatelje.

FINANCE
Podjetnik
EU prvič tudi kot delničar v startupih